تماس با سایت
۰۹۳۵۰۶۱۶۸۱۵
ایمیل سئو
pizzaseo.ir(at)gmail.com
تلگرام سئو
iman19977
میزبانی و طراحی سایت تبلیغات و بازار یابی اینترنتی دوره آموزش سئو سفارش بهینه سازی سایت خرید بک لینک رپورتاژ
پست های سایت

افزایش سرعت وب سایت

نوشته توسط : ایمان کرمیدر تاریخ : ۰۴/اسفند/۱۳۹۵بازدید : 1304 بازدیدمربوط به : آموزش سئو ساختاری سایت

افزایش سرعت وب سایت

در اولین آموزش سئو موافق هستید با سرعت لود شدن وب سایت شروع کنیم ؟

سرعت سایت یکی از موارد مهمی است که وب مستر ها باید توجهی ویژه ای بر آن داشته باشند . برای آشنایی با این پدیده مهم در سئو که سئو ساختاری سایت را تشکیل میدهد ، ابتدا به سوالات پاسخ میدهیم و در انتها نتیجه گیری میکنیم .

دلیل افزایش سرعت سایت ؟ :

مطمئنا تا به حال زیاد پیش اومد وارد سایت هایی میشین که مدت زمان زیادی برای لود شدن کامل سایت منتظر میمونید . بعضی وقتا اینقدر لود شدن کلافه کننده است که سایت رو قطع میکنیم ، شاید نشه به قطعیت گفت افزایش سرعت وب سایت باعث افزایش رتبه در گوگل میشود چراکه گوگل در قدم اول به محتوا و کلمه کلیدی سایت توجه میکند با این حال گوگل در سال های اخیر نشان داده که به سرعت لود شدن در بهینه سازی سایت توجه ویژه ای دارد . امروزه باید در نظر گرفت که کیفیت با محتوا تولید کردن و نگه داشتن یک کاربر ثابت در سایت حائز اهمیت دارد و بازاریابی اینترنتی باعث افزایش در آمد و کسب و کار میگردد .

عوامل کاهش سرعت سایت ؟ :

عامل هایی مهمی در کاهش سرعت سایت موثر است . اما به طور کلی سرعت یک سایت ابتدا به سرور و میزبانی وب بستگی دارد . در صورتی که سرور اصلی دچار مشکلات سخت افزاری مثل پایین بودن سیستم سرور ، مشکلات در کانفینگ کردن سرور اصلی میتواند در سایت های زیر شاخه نیز تاثیر بگذارد . در قدم بعدی لودن شدن به سیستم مدیریت محتوا بستگی دارد که اگه به عنوان مثال وردپرس را در نظر بگیریم ابتدا فایل های اصلی وردپرس خوانده میشه و سپس به مراحل لود شدن قالب سایت که شاید میتوان گفت مهم ترین عاملی که در سرعت سایت تاثیر دارد . به نوعی میتوان گفت اگر سایت را بر پایه html بنویسم کمی زودتر لود میشود چرا که دیگر فایل های php وردپرس خوانده نمیشوند و مستقیما فایل ها از index.html خوانده میشوند .

بهینه سازی سرعت سایت

بهینه سازی سرعت قالب سایت ؟ :

همانطور که در بالا اشاره کردیم مهم ترین عامل سرعت وب سایت توجه ویژه به قالب سایت است . کد نویسی در قالب باید به صورت دقیق انالیز بشه ، استفاده از کد های مخرب تا حداالمکان کاهش بدیم و فایل های css و js که تقریبا میشه گفت شاخه اصلی دخالت در قالب هستند رو مورد بررسی قرار بدیم . به طور خلاصه میتوان گفت باید فایل های استایل و جاوا به تعداد کمتری استفاده شوند و عملیات فشرده سازی کد نیز انجام گردد . یادمون نره گوگل در سال های پیش به سایز صفحه توجه زیادی داشت هر چند بعدا متوجه شدیم حتی سایت هایی با سایز دانلود صفحه بالای ۲ مگابایت نیز مورد توجه گوگل است . با این حال اندازه سایز صفحه مورد بررسی سایت گوگل مورد اهمیت واقع است .

در قالب های زیادی فایل های استایل و جاوا تنها کد نویسی میشوند به مرجع در صورتی که در قالب از آنها استفاده نشده و تنها حجم را بالا میبرند . دیگر عوامل در قالب همچون سایز و تعداد عکس های استفاده شده در صفحه ، استفاده از فلش و فریم نیز تاثیر میگذارند .

پیشنهاد ما برای افزایش سرعت وب سایت ؟ :

با اینکه سرعت مشخص کننده افزایش رتبه در گوگل نیست اما با این وجود تاثیر زیادی میگذارد . توصیه میشود برای بهبود سرعت از سرور مجازی و یا سایت پر بازدید از سرور های اختصاصی استفاده شود چراکه هاست های اشتراکی از رم و سی پی یو مشترک استفاده میکنند و از نظر سرور اطمینانی برای سرعت سایت وجود ندارد . همچنین برای قالب نویسی باید با مدیریت طراح سایت خود مشورت کنید تا به بهبود سرعت سایت کمک کند . در مقاله های دیگری به صورت تخصصی آموزش بخش های مختلف کد نویسی بر پایه بهینه سازی سرعت سایت را آموزش خواهیم داد .

1

درباره نویسنده

ایمان کرمی هستم مدیر بخش آموزشی و بهینه سازی سایت پیتزا سئو ، ۵ سال است وارد دنیای حرفه ای بهینه سازی سایت شدم ... تا کنون شاهد تغییرات بزرگی در چند ساله اخیر در موتور های جستجو شدم ، امروز سئو به یکی از بزرگترین دغدغه اصلی کاربران نت تبدیل شده به طوری که هزینه های مضافی در این زمینه پرداخت میشود با این وجود اعتقاد دارم نتایج جستجو بر اساس محتویات و کلمه کلیدی با انتخاب درست رقم میخورد تا اینکه خرید بک لینک هایی که تنها مقطعی به سایت رتبه میدهند. با این وجود بک لینک و تبلیغات همیشه برای وب سایت ها فاکتور مهمی است که نیازمند به آنالیز دقیق بر روی کلمه کلیدی و لینک های خروجی به سایت دارد . امیدوارم بتونم آموزش های مفیدی را در این زمینه ارائه دهم .

نظرات غیر فعال شده اند .